Bank Pekao S.A. z nową odsłoną karty do konta – z niskimi kosztami transakcji na całym świecie

0Shares

Dodatkową korzyścią jest fakt, że przy rozliczeniach transakcji walutowych dokonywanych nową kartą – nazwaną „kartą rewolucyjną” – będzie stosowany kurs zbliżony do średnich kursów NBP.

„Karta rewolucyjna oznacza brak prowizji oraz brak marży za przewalutowanie przy płaceniu za granicą prosto z konta złotówkowego” – powiedział Remigiusz Hołdys, dyrektor zarządzający w Pionie Bankowości Detalicznej Banku Pekao S.A.

Jak podkreślił, użytkownicy karty nie muszą już chodzić do kantoru przed wakacyjnymi wyjazdami, bo kursy na karcie rewolucyjnej są zbliżone do średnich kursów NBP. „I to bez względu na to, czy płacimy za granicą w sklepach, w internecie czy też pobieramy gotówkę z bankomatów” – dodał Remigiusz Hołdys.

„Podobne zasady dotyczą kart wydawanych do wszystkich kont, w tym do flagowego Konta Przekorzystnego oraz do Konta Świat Premium” – podkreśla dyrektor Hołdys.

Oprócz gwarancji niskich kursów karta rewolucyjna daje możliwość wypłaty gotówki w bankomatach na całym świecie bez prowizji Banku Pekao S.A., ale należy zwracać uwagę, czy właściciel bankomatu nie naliczy innych opłat.

„Jak wypłacać pieniądze z karty rewolucyjnej, aby nie płacić żadnych innych prowizji i różnic kursowych? Przede wszystkim ważne jest to, żeby przy wypłacie zaznaczyć wybór waluty obowiązującej w danym kraju, a nie korzystać z propozycji przewalutowania na złote, jaką proponuje właściciel bankomatu” – mówi Hołdys.

Bank Pekao S.A. zwraca też uwagę, że wypłata z bankomatu za granicą może wiązać się z dodatkową opłatą pobieraną przez właściciela urządzenia. „W takich przypadkach informacja o wysokości opłaty jest wyświetlana na ekranie bankomatu przed zatwierdzeniem transakcji. Nie jest to opłata Banku Pekao SA. Należy pamiętać o możliwości takiej opłaty i zawsze dokładnie czytać komunikaty na ekranie” – dodaje.

Karta rozlicza transakcje bezpośrednio po średnich kursach organizacji płatniczej MasterCard, czyli bez dodatkowych prowizji banku za przewalutowanie i bez doliczania dodatkowej marży banku do kursu wymiany.

Po wykonaniu transakcji zagranicznej klient zawsze może sprawdzić w czasie rzeczywistym po jakim kursie wymiany została rozliczona transakcja – można to zrobić zarówno w aplikacji mobilnej PeoPay, jak i w bankowości internetowej Pekao24.

Przykładowo: płatność kartą rewolucyjną z konta w złotych za granicą w wysokości 100 euro pozwala zaoszczędzić na przewalutowaniu nawet 13 złotych. Przy większych kwotach – np. za nocleg – oszczędność może być dużo wyższa i odczuwalna dla portfela.

Karta rewolucyjna może być także stosowana jako karta wielowalutowa. Klienci, którzy chcą sami korzystać z wcześniej kupionych walut, mogą w każdej chwili założyć konta walutowe i rozliczać transakcje bezpośrednio z nich.

Karta rewolucyjna działa wtedy jak roaming w telefonie – rozpoznaje walutę, w jakiej jest realizowana płatność i obciąża właściwy rachunek w EUR, USD, GBP, CHF. Konto w złotych jest obciążane dopiero wtedy, gdy na rachunku walutowym nie ma zapewnionych środków lub transakcja realizowana jest w innej walucie. Walutę można także kupić online 24h/7 dni w bankowości elektronicznej Pekao24 lub w aplikacji mobilnej PeoPay.

Jeżeli osoby zainteresowane chcą porównać kartę rewolucyjną Banku Pekao do podobnych kart oferowanych przez inne banki lub instytucje finansowe, muszą zwrócić uwagę na zasady stosowania kursów wymiany (czy to są kursy organizacji płatniczej, czy kursy tabelowe danego banku) oraz na dodatkowe prowizje naliczane do transakcji zagranicznych.

Warunkiem otrzymania karty rewolucyjnej Mastercard Debit FX jest założenie w banku Konta Przekorzystnego lub Konta Świat Premium, które Bank Pekao S.A. wprowadził do swojej oferty w zeszłym roku. Konto można założyć w dowolnej placówce Banku Pekao S.A. w całej Polsce lub wygodnie o dowolnej porze w domowym zaciszu, korzystając z możliwości założenia konta online „na selfie” przez komputer lub aplikację mobilną PeoPay.

Do ukończenia przez klienta 26 lat karta rewolucyjna i Konto Przekorzystne prowadzone są bezwarunkowo za darmo. W przypadku pozostałych klientów bezpłatne korzystanie z konta i karty jest możliwe po zapewnieniu comiesięcznych wpływów na konto w wysokości minimum 500 zł oraz wykonaniu minimum 1 transakcji tą kartą lub aplikacją mobilną PeoPay.

Wprowadzeniu karty towarzyszy kampania reklamowa pod hasłem „Bierz życie za rogi”, której bohaterem jest podróżnik i filmowiec Marcin Mossakowski. Spot reklamowy można obejrzeć na portalu YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=gFWeRJwWQzs&feature=youtu.be

„Dzięki nowej kampanii, której elementem jest wprowadzenie karty rewolucyjnej, Bank Pekao S.A. potwierdza, że jest otwarty na Polaków z apetytem na życie, docenia ambitne pomysły i wspiera śmiałe plany” – powiedział Marcin Marjański, dyrektor Departamentu Marketingu, Komunikacji i Badań w Pekao.

Przypomniał, że Bank Pekao już w 2015 roku jako pierwszy w Polsce wdrożył karty wielowalutowe. Produkt od razu został doceniony przez ekspertów i otrzymał nagrodę Złotego Bankiera.