Jubileuszowy znaczek z okazji 70. urodzin marki Abarth

0Shares

Znaczek przedstawiający oficjalne logo 70. rocznicy powstania marki został opracowany przez Państwowe Biuro Filatelistyczne i Numizmatyczne w San Marino. Ten kolekcjonerski znaczek, o wartości 1,60 euro, został wyprodukowany w liczbie 60000 egzemplarzy i przedstawia niepowtarzalny emblemat Skorpiona i flagę w biało-czarną szachownicę w hołdzie licznym wyścigowym zwycięstwom włoskiej marki.

Pamiątkowy znaczek jest najnowszym elementem serii w dowód uznania i hołdu dla pierwszych 70 lat marki z logo Skorpiona, serii która rozpoczęła się wraz z wprowadzeniem na rynek edycji specjalnej „70° Anniversario”, Abartha 595 esseesse inspirowanej zestawem tuningowym „esseesse" Karla Abartha z lat 60. oraz limitowanej edycji Abartha 124 Rally Tribute uświetniającej triumf samochodu wyścigowego „124 rally", który w 2018 roku zdobył Puchar FIA R-GT.

Uroczystości obchodów 70-lecia marki zakończyła impreza Abarth Days 2019 - największy europejski zlot fanów, który odbył się w dniach 5-6 października w futurystycznej „Milan Innovation District” (MIND). Na uczestników przybyłych z całej Europy czekały dwa dni pełne atrakcji, emocji i adrenaliny w najlepszym stylu Abartha oraz wspólne świętowanie 70. rocznicy powstania marki. Na wszystkich pasjonatów Abartha czekała także wielka niespodzianka. Więcej informacji na temat imprezy na stronie: https://www.abarth.it/scorpionship/eventi/abarth-day-2019.

Znaczek „70° Anniversario Abarth" jest sprzedawany przez Poste della Repubblica di San Marino i oficjalnych dystrybutorów na całym terytorium Włoch oraz na stronie www.ufn.sm.

Informacje dotyczące jubileuszowego znaczka Abarth:

- Data emisji: 2 października 2019 roku;

- Wartość: 1,60 EUR za sztukę, w arkuszach sprzedażnych po 12 znaczków otoczonych marginesem z lewej strony arkusza;

- Nakład: 60000 egzemplarzy;

- Druk: czterokolorowy offset z palety Pantone, fluorescencyjny atrament w kolorze żółtym. Druk wykonany przez Cartor Security Printing;

- Ząbkowanie: 131 x 131;

- Wymiary znaczka: 35 x 35 mm;

- Projektant: Esploratori dello Spazio.