Ponad 290 tysięcy uczniów wie, jak ważne jest jedzenie śniadania – nie tylko od święta!

0Shares

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. Niestety, nadal część uczniów nie jada pierwszego i drugiego śniadania. Dlatego Partnerstwo dla Zdrowia we współpracy z Instytutem Matki i Dziecka już od 12 lat pomaga przeciwdziałać niedożywieniu jakościowemu dzieci w Polsce, propagując wśród najmłodszych zdrowe nawyki żywieniowe i podkreślając rolę śniadania w diecie dziecka.

Dzień Śniadanie Daje Moc

Jak co roku, szkoły uczestniczące w projekcie wykazały się niesamowitą inwencją! Dzieci utrwalały wiedzę o 12 zasadach zdrowego odżywiania opracowanych przez Instytut Matki i Dziecka, realizując specjalnie przygotowane scenariusze lekcji. Teoria to jednak za mało, by wciągnąć uczniów w program.

8 listopada przewidziane były w szkołach różne aktywności, m.in. samodzielne przygotowywanie swojego ulubionego dania, quizy, doświadczenia naukowe, wycieczki edukacyjne, występy artystyczne i wystawy plastyczne.

Ewa Gayny z Partnerstwa dla Zdrowia przekonuje: „Dzieci w wieku wczesnoszkolnym są w okresie bardzo intensywnego rozwoju i wzrostu. To szczególnie ważne, aby każdego dnia otrzymywały odpowiednią ilość składników odżywczych, które pozwalają im dobrze funkcjonować w szkole. 12 zasad zdrowego odżywiania to taka cenna i łatwa do przyswojenia pigułka wiedzy, którą warto powiesić w sali szkolnej i na lodówce w domu”.

Zgłoś śniadaniowy reportaż!

W programie jest już 8 687 szkół w Polsce. Na najbardziej zaangażowane podstawówki czekają już niebawem atrakcyjne nagrody – wystarczy, że między 9.11 a 9.12 prześlą reportaż śniadaniowy z obchodów Dnia Śniadanie Daje Moc. Laureatów konkursu poznamy w styczniu!